تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - سیستم آموزشی روسیه
تاریخ : پنجشنبه 23 شهریور 1396 | 12:20 ب.ظ | نویسنده : موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی
سیستم آموزشی روسیه
دانشگاه های روسیه می توانند انتخابی مطمئن یرای افراد باشند زیرا از لحاظ امنیتی، علمی، سیاسی، اقتصادی و تفریحی دارای اعتبار بسزایی در اروپا و جهان می باشد و همچنین با سایر دانشگاه های اروپا ارتباط بین المللی خوبی را دارد. این ویژگی ها سبب شده است تا بسیاری از دانشجویان هرساله از این کشور به سایر کشورهای جهان و بالعکس از کشورهای دیگر به روسیه برای تحصیل مهاحرت کنند. در همین راستا دانشگاه های روسیه تلاش می کنند تا امکانات و مکان کافی را برای دانشجویان خارجی فرهم می کنند.
تمرکز بر انجام تحقیقات و هزینه مناسب دولت برای انجام تحقیقات یکی از دلایل شهرت دانشگاه های روسیه در سرتاسر دنیاست و دانشجویان خلاق تر بعدا می توانند در سراسر جهان مشغول به کار شوند. کشور روسیه دارای 100 زبان و 160 قومیت مختلف است و یک کشور چند فرهنگی محسوب می شود. تقریبا 14 مقالات علمی جهان در روسیه تهیه می شود و زبان روسیه جزء شش زبان رسمی سازمان ملل است.
سیستم اموزشی روسیه از چهار بخش ابتدایی متوسطه دبیرستان و اکادمیک تشکیل می شود که در عمومیت تحصیل با کشورهای دیگر یکسان است ولی دارای تفاوت هایی می باشد. دیپلم روسیه 11 ساله اعطا می شود. برای اتباع روسیه طی 9 سال اولیه تحصیل اجباری است و پس از نه سال مدرک اولیه اعطا می شود و افراد برای ورود به دانشگاه باید دوسال دیگر هم تحصیل کنند تا با مدرک ثانویه وارد دانشگاه بشوند؛ البته افراد می توانند با مدرک اولیه به طور مستقیم وارد کالج های تجارت شده و جذب بازارکار بشوند.
تحصیلات عالی در روسیه به سه دسته آکادمیک، انستیتوها و دانشگاه ها تقسیم می شود. دانشگاه ها گستردگی بسیار زیادی را در رشته های مختلف دارند؛ مراکز آکادمیک بیشتر برروی تحقیقات و علوم خاصی مانند هنر و معماری متمرکز هستند انستیتوها نیز مستقل از این دو برنامه های تخصصی را ارائه می دهد.کشور روسیه بیش از هرکشوری در اروپا تحصیل کرده دارد و این به دلیل کمک هزینه ها و خدمات خوبی است که دولت روسیه به افراد ارائه می دهد. شهرت سیستم اموزشی روسیه در جهان به دلیل تمرکز سنتی این کشور برروی دانش و تکنولوژی می باشد. همچنین انستیتوهای خصوصی هم اموزش ها و خدماتی را ارائه می دهند که دانشگاه ها و مراکز آکادمیک و انستیتو های دولتی ارائه نمی دهند.
تحصیلات عالی در روسیه شامل دو مقطع 4 ساله ( اولیه ) و 2 ساله می باشد که پس از 4 سال مدرک کارشناسی ارائه می شود و همچنین پس از پایان مقطع دوم (2 سال) کارشناسی ارشد اعطا می شود. فقط در مورد دو رشته دندانپزشکی و داروسازی مقطع اولیه 5 سال و رشته پزشکی مقطع اولیه 6 سال می باشد. پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد فرد می تواند برای دکتری اقدام کند که از دو دوره دوساله تشکیل می شود. پس از گذراندن دوره اولیه مدرک دکتری اعطا می شود که تقریبا معادل مدرک دکتری آمریکا می باشد و سپس پس از گذشت ده سال می تواند برای مدرک دوم دکتری روسیه اقدام کند. تحصیلات در روسیه عمدتا به زبان روسی است و متقاضیان تحصیل باید به زبان روسی آشنا باشند. درهمین راستا دانشجویان ایرانی باید ابتدا در یک دوره اشنایی با زبان روسی شرکت کنند و سپس وارد دانشگاه شوند.
همچنین با افزایش تعداد دانشجویان بین الملل در کشور روسیه دانشگاه های این کشور امکان تحصیل با زبان انگلیسی را فراهم کرده اند و کلاس های اموزش زبان هم در خود دانشگاه برگزار می شود. معمولا این دانشگاه ها در دو قطب علمی مسکو و سنت پترزبورگ می باشد.برچسب ها: سیستم آموزشی روسیه، تحصیل در روسیه، دانشگاه های روسیه، زبان روسی، پزشکی و دندانپزشکی در روسیه،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی