تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - ویزای تحصیل در آلمان
تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 | 02:05 ب.ظ | نویسنده : موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی
ویزای تحصیل در آلمان
یکی از پیشنهاد های خوب در حوزه مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به خارج کشور آلمان می باشد. زیرساخت های تحقیقاتی، روش های تدریس، هزینه مناسب زندگی، امکانات رفاهی، کاریابی و آینده شغلی این کشور باعث تمایل متقاضیان این نوع مهاجرت است. مهیا کردن ویزای تحصیل آلمان برای ورود به این کشور نکته ایست که در اینجا حائز اهمیت استو کمی زمانبر می باشد. ویزای تحصیل آلمان مدرک قانونی برای اقامت و تحصیل در المان برای مدت زمانی مشخص می باشد.

شرایط مورد نیاز اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی از سفارت آلمان : داشتن نامه پذیرش یکی از دانشگاه های آلمان، بزودی جواب درخواستش از دانشگاهی در المان به او اعلام شود، علاقمند به مشارکت طرح تحقیقاتی در آلمان، تکمیل مقطع دکتری، ثبت نام در کالج برای پیش نیاز دوره تحصیلات عالی و یا نیازمند گذراندن دوره آماده سازی آزمون های رسمی در آلمان باشد. البته اگر فردی متقاضی اقامت بیش از سه ماه در خاک آلمان باشد می بایست پس از حضور در این کشور اقدامات لازم را پیگیری کند.

متقاضیان مهاجرت به آلمان باید ویزا تهیه کنند که در زیر سه نوع ویزا را شرح می دهیم :

1 - ویزای دوره زبان : متقاضیانی که می خواهند در دوره مشخصی زبان آلمانی را در کشور المان فرا بگیرند باید درخواست ویزای کالج زبان المان را ارائه دهند که البته معمولا این درخواست توسط کنسولگری المان در ایران رد می شود.
2 - ویزای تقاضای تحصیل : برای افرادی که می خواهند در المان تحصیل کنند ولی هنوز برنامه مدنظر خود را پیدا نکرده و یا منتظر دریافت نامه پذیرش دانشگاه هستند؛ این ویزا 3 ماهه است ولی درصورت نیاز برای پذیرش دانشگاه در آلمان به شش ماه قابل تمدید است.
3 - ویزای تحصیلی : برای افرادی که نامه پذیرش به دانشگاه به طور مستقیم یا ورود به دانشگاه به طور مشروط و یا کسانی که پذیرش از کالج های المان را دارند.

جهت درخواست ویزای تحصیلی ابتدا از سایت سفارت المان در ایران وقت قبلی گرفته سپس مدارک را اماده کرده و درسفارت باید اماده پاسخ گویی به سوالات کنسول مورد نظر باشید. فرد مصاحبه کننده سوالاتی از قبیل دلایل درخواست ویزای تحصیل، خانواده و زندگی شخصی فرد را می پرسد. درزیر به ذکر نکاتی دراین باره می پردازیم :

1- آفیسر ویزا می تواند هر نوع مدرکی را از شما درخواست کند پس باید تمام مدارک خود را همراه داشته باشید زیرا فرمها و مدارک ناقص منجر به رد شدن درخواست می شوند.
2 - با ظاهر آراسته و رسمی در مصاحبه حضور یابید
3 -در روز درخواست همراه نمی توانید ببرید.
4 -متقاضی در صورت رد شدن می تواند درخواست فرجام نماید
5 - برای تحصیل باید حتما درخواست ویزای تحصیلی نمایید زیرا ویزاهای توریستی قابل تمدید یا تغییر نمی باشند.
6 - افرادی که تهدید برای نظم و امنیت حوزه شینگن شناخته شوند رد می شوند.
7 - اگر در مصاحبه رد شوید باید روی برگه ای دلیل آن را نوشته و به شما ارائه دهند.
8 - فرد می بایست زمان کافی برای ثبت نام در دانشگاه را هم مد نظر قرار دهد.
9 - اصل مدارک در فرودگاه ازشما درخواست می شود.
10 - پاسپورت در زمان درخواست در سفارت خواهد ماند.
11 - دریافت ویزای شینگن چهار ماه زمان می برد و تضمینی برای صدور آن وجود ندارد.
12 - هزینه های پرداختی به سفارت قابل بازگشت نیست.

 ادامه مطلب و توضیحات بیشتر


برچسب ها: ویزای تحصیل در آلمان، تحصیل در آلمان، مهاجرت تحصیلی، سفارت آلمان، مصاحبه ویزا، ویزای دوره زبان آلمان، ویزای تقاضای تحصیل،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی