تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - تحصیل پزشکی و دندانپزشکی اوکراین
مهاجرت تحصیلی به اوکراین

 تحصیل در کشور های اروپایی همواره مطلوب بسیاری از انشجویان و حتی از دانش آموزان  ایرانی می باشد. اوکراین یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر با توجه به ویژگی هایی از جمله : کیفیت مناسب آموزشی و رعایت استاندارد های آموزشی اروپا ، هزینه های پایین زندگی و تحصیل و ... مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است . 

زبان تحصیل در اوکراین : زبان اصلی این کشور روسی و اکراینی است ولی امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و فرانسوی هم برای دانسکده های پزشکی فراهم است .

هزینه های زندگی و تحصیل : هزینه های زندگی و تحصیل در اکراین تقریبا معمولی است و حدود  800 تا 900 یورو در ماه میتوان آن را تخمین زد ؛ که البته کار دانشجویی دارای محدودیت هایی از جمله حداکثر 20 ساعت کار در هفته می باشد . هزینه یکسال تحصیل در اوکراین با احتساب هزینه خوابگاه و بیمه 5000 تا 5500دلار می باشد . دوره پزشکی در اوکراین 6 ساله و دوره دندانپزشکی 5 ساله می باشد . 

شرایط ورود به دانشگاه های اوکراین : فرد متقاضی باید قبل از هر چیز دارای حداقل مدرک دیپلم متوسطه با معدل کل 16 باشد ؛ در اولین مرحله شما وارد پادفک می شوید و پس از گذراندن دوره یکساله پادفک در آزمون ورودی این کشور شرکت می کنید و در صورت قبولی در آزمون وارد دانشگاه می شوید و این آزمون شامل دروس همان رشته می باشد . 

لازم به ذکر است که دو دانشگاه شفچنکو و کارازین خارکف اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند . 

 برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

برچسب ها: مهاجرت، مهاجرت تحصیلی، تحصیل در اوکراین، اوکراین،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی