تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - مهاجرت تحصیلی سوئد
تاریخ : شنبه 18 فروردین 1397 | 03:33 ب.ظ | نویسنده : موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی
مهاجرت تحصیلی به سوئد


کشور سوئددر شمال اروپا و در حوزه کشورهای اسکاندیناوی قرار دارد که مخاطبان بسیاری از اقصی نقاط دنیا را به خود جذب کرده است . سیستم آموزشی سوئد بیشتر مبتنی بر پژوهش ، خلاقیت ، استقلال دانشجویان و کارهای گروهی استوار است . با توجه به رفاه اجتماعی و شرایط اجتماعی ایده آل در سوئد ؛ این کشور یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت تلقی می شود . زبان رسمی کشور سوئد سوئدی می باشد ولی تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای بسشیاری از رشته ها امکان پذیر است . برای تحصیل به زبان سوئدی لازم است که در امتحان TISUS پذیرفته شده باشید . 

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد :

 دو روش برای ورود از این طریق به سوئد موجود است : یا اقدام با داشتن دیپلم تجربی یا اقدام از طریق کسب نمره قبولی در دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و  ریاضیات .
شهریه تحصیل پزشکی 6 تا 9 هزار یورو و شهریه تحصیل دندانپزشکی 7 تا 10 هزاریورو می باشد . درصورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی آیلتس 7 یا تافل 90  الزامیست . طول دوره ها نیز 5 سال است . مدرک تعدادی از دانشگاه های سوئد مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد . 

شرایط تحصیل رشته های غیر پزشکی در سوئد :

دانشگاه های معتبر و استاندارد سوئد مکانی مناسب برای تحصیل رشته های غیر پزشکی برای متقاضیان می باشد . دوره های تحصیلی پیش از دیپلم سوئد کاملا رایگان است . در تمامی مقاطع امکان اخذ بورسیه از طریق دانشگاه وجود دارد . 

شرایط تحصیل در کارشناسی : دوره کارشناسی 4 ساله است و قالبا به زبان سوئدی برگزار میشود . این دوره در سوئد ترکیبی از مطالب تئوری و عملی است . 

 شرایط تحصیل کارشناسی ارشد سوئد : این مقطع 2 سال به طول می انجامد و آینده شغلی خوبی را نیز در بر دارد زبان تحصیل در کارشناسی ارشد عموما انگلیسی می باشد . 

دکتری در سوئد: مقطع دکتری سوئد حالت رقابتی دارد و داشتن مدرک معتبر کارشناسی ارشد ، مقاله های تاییدشده ، نمره بالای آیلتس یا تافل میتواند در پذیرش شما نقش تاثیرگذاری ایفا کند . گذراندن مقطع دکتری در سوئد شغل محسوب میشود و به متقاضی 2000 دلار پرداخت می شود . 

هزینه های زندگی و تحصیل : تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا بدون هزینه می باشد و تحصیل برای دانشجویان سایر نقاط دنیا 8500 تا 15000 یورو هزینه در بردارد . هزینه های مسکن و سایر هزینه ها را هم نیز باید به این هزینه ها اضافه کنید . هزینه زندگی متوسط نیز 600 تا 800 یورو درنظر بگیرید . ضمنا امکان کار دانشجویی نیز بدون وجود محدودیت وجود دارد . برچسب ها: مهاجرت، مهاجرت تحصیلی، تحصیل در سوئد، مهاجرت به سوئد، دانشگاه های سوئد، سوئد،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی