تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - پذیرش در دانشگاه های آلمان
تاریخ : پنجشنبه 23 شهریور 1396 | 11:16 ق.ظ | نویسنده : موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی
پذیرش در دانشگاه های آلمان


کسانی که می خواهند مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در آلمان سپری کنند باید برای دانشگاه مورد نظرشان درخواست ارسال نمایند که این مساله دارای مشکلاتی است. چون برای دانشگاه های مختلف شرایط و برنامه های مختلف پروسه های مختلفی را طی می کنند بنابراین فرد باید مدارک متفاوتی را آماده کرده و بازه های متفاوتی را اجرا کند. اولین اقدام در جهت پذیرش آلمان مراجعه به وبسایت و یا تماس با مسئول ثبت نام دانشگاه مقصد است تا از مراحل و شرایط پذیرش و فرمهای مخصوص دانشجویان بین المللی آگاهی یابد.
بین برنامه هایی که پیش نیاز برای پذیرش می خواهند و برنامه هایی که شرایط خاصی ندارند تفاوت وجود دارد؛ برنامه های بدون پیش نیاز شرایط خاصی ندارند ولی باید فرمهایشان را تکمیل و ثبت نام را انجام داد. در برنامه های دارای محدودیت معمولا نمرات درسی و معدل کل مقطع قبلی مورد بررسی قرار می گیرد و همین نمرات افراد پذیرفته شده را مشخص می کنند. همچنین تعداد افراد پذیرفته شده به تعداد افرادی که برای آن برنامه درخواست دادند بستگی دارد.
 هرفرد می تواند با ارائه مدارک دوره های کارآموزی، کارهای اجتماعی و دوره های گذرانده در رابطه با رشته خود شانس پذیرش خود را افزایش دهد. دانشجویان بین المللی که خود را دارای شانس قبولی در دانشگاه مورد نظرشان می دانند باید برای شروع پذیرش مدرک معتبر از دانشگاه مبدا یا پایان دبیرستان و مدرک زبان آلمانی داشته باشند. برای شروع پذیرش در دانشگاه های بدون محدودیت ابتدا باید فرم انلاین پرشود و سپس مدارک را برای دفتر بین الملل دانشگاه مقصد ارسال نماید و از آنجا درخواستش را پیگیری کند ویا از طریق سامانه یونی اسیست(این سامانه در ازای پرداخت مبلغی خدماتی را فراهم می کند تا درخواستتان تسریع شود) اقدام کند. 
برای افرادی که متقاضی تحصیل یک ترم در آلمان می باشند باید دانشگاه مبدا مراحل را پیگیری کرده و مدارک فرد را به او ارائه دهد. مدارک باید هرچه سریعتر ارسال شود چون معمولا بازه پذیرش نیمسال پیش از سال تحصیلی است و اگر دراین بازه مدارک ارسال نشود پذیرش انجام نمی شود. توصیه می شود که در ابتدای مهلت زمانی مشخص شده مدارک ارسال شوند تا درصورت ناقص بودنشان فرصت تکمیل مدارک فراهم باشد.


برچسب ها: آلمان، مهاجرت به آلمان، تحصیل در آلمان، پذیرش دانشگاه های آلمان، یونی اسیست،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی