تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی نروژ
شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی نروژ


در قدم اول شما باید در رشته تجربی و یا ریاضی مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید . سپس در کالج های مخصوصی که برای دانشجویان رشته پزشکی در نظر گرفته شده است شرکت کنید .

دانشگاه های نروژ از دو سیستم خصوصی و دولتی پیروی می کنند که تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان نروژی انجام می پذیرد . قبولی و تحصیل در دانشگاه های دولتی به دلیل وجود زبان ناآشنا و هم چنین رقابت با افراد بومی این کشور دشوار است و دانشجویان بین المللی اغلب تحصیل در دانشگاه های خصوصی را انتخاب می کنند .
 تحصیل پزشکی در نروژ بدون داشتن مدرک زبان امری غیر ممکن است و شما باید مدرک آیلتس و یا تافل با حداقل نمره ۶ را به دانشگاه ارائه دهید . کسانی که قصد تحصیل به زبان نروژی را نیز دارند باید مدرک این زبان در سطح B2 را ارائه دهند .

مهم ترین بخش از شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی نروژ قبولی در آزمون ورودی دانشگاه است . تمامی متقاضیان باید در آزمونی که توسط دانشگاه مورد نظرشان برگزار می شود شرکت کرده و در آن نمره لازم را به دست آورند . اگر خواهان تحصیل در دوره زبان نروژی و یا انگلیسی در داخل کشور نروژ هستید قبل از ثبت نام در دوره کالج ابتدا مدرک زبان خود را دریافت کنید .

رشته پزشکی شش سال زندگی در نروژ را به همراه دارد که باید ۱۸ ماه از آن را به کارآموزی در بیمارستان بگذرانید تا به صورت عملی و واقعی با رشته پزشکی ارتباط برقرار کرده و آماده ورود به دنیای کار شوید .

کسانی که برای تحصیل در رشته های مختلف از جمله پزشکی و دندانپزشکی نروژ اقدام می کنند باید بدانند که مدرک این دانشگاه ها در تمام دنیا معتبر خواهد بود و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و یا کار با هیچ گونه مشکلی مواجه نخواهند شد . 

تامین هزینه های زندگی و تحصیل از جمله دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی نروژ است . چنانچه شما قادر به پرداخت شهریه و مخارج زندگی خود نباشید نمی توانید در دانشگاه پذیرفته شده و ویزای تحصیلی دریافت کنید . شما برای تحصیل در رشته پزشکی باید سالیانه ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو را پرداخت کنید . زندگی یک دانشجوی مجرد در نروژ سالانه ۸ تا ۱۰ هزار یورو است که باید هزینه خوابگاه را به عنوان اصلی ترین آن در نظر گرفت . دانشگاه های نروژ به دانشجویان رشته پزشکی اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را می دهند که می تواند در تامین هزینه ها تا حدی کمک نماید .


برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایید :
www.rajaby.com/medical-and-dentistry/medical-dental-norway/شرایط-پذیرش-دانشگاه-های-پزشکی-نروژ/

طبقه بندی: تحصیل پزشکی و دندانپزشکی،  مهاجرت تحصیلی، 
برچسب ها: تحصیل پزشکی و دندانپزشکی، تحصیل پزشکی در نروژ، مهاجرت به نروژ، نروژ، شرایط پذیرش پزشکی در نروژ،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی