تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای عربی
شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای عربیتحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی آغاز می شود . تحصیل در دانشگاه های عربی به زبان انگلیسی انجام می شود و ارائه مدرک معتبر بین المللی آیلـتس با حداقل نمره ۶ از شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی کشور های عربی می باشد . بسیاری از کشور ها امکان سپری کردن دوره یادگیری زبان را به متقاضیان قبل از ورود به دانشگاه ارائه می دهند که به فرد اجازه می دهد تا پس از رسیدن به سطح کافی در زبان انگلیسی اقدام به تحصیل در دانشگاه نماید . 

یکی از مهم ترین شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی کشور های عربی داشتن تمکن مالی برای تحصیل و زندگی است . چنان چه شما قصد تحصیل در یکی از برترین کشور ها و شهر های عربی را دارید باید از توانایی مالی خوبی برخوردار باشید تا بتوانید از پس مخارج مهاجرت خود برآیید .

تحصیل پزشکی در برخی از کشور های عربی بالا بوده و می توان آنها را از جمله گرانترین ها در آسیا و برابر با برخی از کشور های پیشرفته اروپا نام برد . اما با وجود رقم بالا در برخی از دانشگاه ها ، امکانات و خدمات ارائه شده به دانشجویان در سطح عالی می باشد و به همین جهت برخی بدون در نظر گرفتن هزینه تحصیل تقاضای ورود به این دانشگاه ها را دارند . داشتن گذرنامه معتبر و اخذ ویزای تحصیلی قبل از ورود به کشور مورد نظر نیز از دیگر شرایط لازم مهاجرت به کشور های عربی می باشند .

هزینه تحصیل در کالج های پزشکی کشورهای عربی معمولا ارزانتر از غرب است اما در همین کشورها نیز این هزینه ها به طور پیوسته در حال افزایش است . دلیل این افزایش قیمت ، افزایش تقاضای تحصیلی دانشجویان بین المللی در این کشورها و همچنین خصوصی بودن اکثر دانشگاه ها در کشورهای عربی می باشد .

 این هزینه در هر کشور عربی با دیگر کشورها متفاوت می باشد و اینجا می توان هزینه تحصیل پزشکی کشور امارات را به عنوان یک راهنما برای شما عنوان کرد ؛ این مبلغ در حدود ۱۰۰۰۰۰ AED برای هر سال تحصیلی می باشد . البته در عین حال ، باید هزینه های زندگی را نیز به خاطر داشته باشید ، زیرا در کشور امارات شهرهایی مانند دبی و ابوظبی دارای هزینه های زندگی بالایی هستند .


برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایید :
www.rajaby.com/medical-and-dentistry/شرایط-تحصیل-پزشکی-در-کشورهای-عربی/

طبقه بندی: مهاجرت تحصیلی،  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی، 
برچسب ها: مهاجرت به کشورهای عربی، کشورهای عربی، تحصیل در کشورهای عربی، مهاجرت، تحصیل پزشکی در کشورهای عربی،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی