تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستانمهاجرین به این کشور اغلب در شهر بوداپست و یا یکی از شهرای پچ ، سگد ، دبرسن ، جار و غیره را برای زندگی انتخاب می کننددانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در این کشور و یا کلیه کشورهای اروپایی ، آمریکا و کانادا به کار مشغول شوند .
دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان به دو بخش کالج و دانشگاه تقسیم می شوند . در دوره های یک ساله کالج فرد باید دروس ابتدایی لازم جهت رشته مورد نظر را گذرانده و سپس وارد دانشگاه شود
گذراندن این دوره می تواند بسیار برای دانشجویان مفید باشد و آن ها را با سیستم آموزشی و فرهنگ و زبان این کشور آشنا کند و این اجازه به دانشجویان داده می شود تا بتوانند بدون داشتن مدرک زبان وارد دوره کالج شده و سطح زبان خود را تقویت کنند . سیستم دانشگاهی این کشور دارای دو ترم در سال است که مانند اکثر کشورها در شهریور ماه (سپتامبر ) آغاز می شود . دوره های پزشکی در این کشور به مدت شش سال و دندانپزشکی و داروسازی ۵ سال می باشد.
دانشگاه پزشکی سملوایز : این دانشگاه در بوداپست پایتخت کشور مجارستان قرار دارد ودانشجویان می توانند در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، پرستاری ، فیزیوتراپی و غیره به تحصیل مشغول شوند تمام دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه میشود . لازمه ورود به این دانشگاه مانند بقیه دانشگاه های این کشور قبولی در آزمون ورودی که شامل زیست شناسی ، شیمی و زبان انگلیسی است . هزینه تحصیل در این دانشگاه برابر با ۱۶۰۰۰ یورو در سال است.
از شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان می توان شرکت در آزمون وروی را نام برد که برای ورود به هر دانشگاه باید در آزمون مربوطه قبول شوید .
هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی بسیار کمتر از دیگر کشورها بوده و امکان استفاده از بیمه درمانی برای تمام دانشجویان وجود دارد .
هزینه دوره پیش نیاز در حدود ۷۰۰۰ دلار و هزینه تحصیل دندانپزشکی ۱۸۰۰۰ دلار در سال است .


برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایید :

طبقه بندی: تحصیل پزشکی و دندانپزشکی،  مهاجرت تحصیلی، 
برچسب ها: مهاجرت، مهاجرت به مجارستان، تحصیل در مجارستان، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی