تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - ویزای کاری کشورهای عربی
تاریخ : دوشنبه 21 آبان 1397 | 07:19 ب.ظ | نویسنده : موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی
ویزای کار کشورهای عربی

از دیر باز ایرانیان بسیاری به کار کردن در کشورهای عربی علاقه داشتند. کشورهایی ثروتمند با موقعیت های شغلی بسیار و سکوی پرتابی عالی برای مهاجرت های بعدی.


شما می توانید با ویزای توریستی به کشورهای عربی بروید و 90 روز کار کنید. اما اگر ویزای کار گرفتید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را میتوانید همراه ببرید . 
برای کار دائم باید مجوز کار بگیرید. بعد از اینکه قرارداد بستید کارفرما موظف است برای شما درخواست مجوز کار کند و ویزای کار و پرداخت هزینه های آن است . پیش از همه اینها باید مجوز اقامت بگیرید که معمولا سه ساله است . 

هر کارفرما برای نیروهای خود مجوز ها را دریافت می کند و شما نمی توانید با مجوزی که کارفرمای فعلی برای شما گرفته در شرکت دیگری کار کنید . بعد از سه سال کارفرما دوباره آنرا تمدید می کند و شما به کار خود ادامه می دهید .

پس از ارسال درخواست کارفرما ، وزارت کار ،  بررسی می کند که هیچ شهروند عربی که مهارت لازم برای این کار را دارد درخواست کار نداده باشد . درصورت صدور ، این مجوز 2 ماه معتبر است . وقتی وارد این کشور شدید 30 روز می مانید و این مجوز تا دو بار تمدید می شود . بعد از آن کارفرما دوباره درخواست مجوز کار می کند که درصورت تایید تا 2 سال معتبر است .  

قانونی وجود دارد که چنانچه کارفرما در براورده کردن الزامات قانونی خود کوتاهی کند یا وزارت منابع انسانی آن کشور تایید کند که شرکت برای دو ماه فعال نبوده ، کارگر می تواند یک مجوز کار جدید برای تمام قرارداد های محدود و غیر محدود بگیرد. 
کار بسیار مهم است چراکه هزنه مسکن 270درصد و هزینه زندگی 100 درصد بیشتر از ایران است .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمایید :

طبقه بندی: مهاجرت کاری، 
برچسب ها: مهاجرت کاری، کار در کشورهای عربی، کار در کویت، کار در قطر، مهاجرت به کشورهای عربی، مهاجرت، اقامت کشورهای عربی،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی