تبلیغات

ابزار منو ثابت

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی - تحصیل پزشکی در آلمان
تاریخ : پنجشنبه 24 آبان 1397 | 02:02 ب.ظ | نویسنده : موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی
تحصیل پزشکی در چین

میخواهید در آینده چه کاره شوید ؟ پاسخ تعداد زیادی از کودکان این است : دکتر . از کودکی رویای دکتر شدن را در سر داریم . اما وقتی با جهان واقعی رو به رو می شویم و موانع آنرا در می یابیم راه های دیگر را پیش می گیریم .
اگر بدانید می توانید در قدرتمندترین و ثروتمند ترین کشور اروپا ، رایگان ، این رویای خاکستری را رنگی کنید ، تردید می کنید ؟
تحصیل رایگان پزشکی ، گزینه ای است که تنها و تنها در دانشگاه های دولتی آلمان امکان پذیر است . 

راه های تحصیل رایگان پزشکی در آلمان :
دریافت بورسیه تحصیلی  
اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی آلمان 
در آلمان 35 دانشگاه به ارائه تحصیلات پزشکی می پردازند و بیش از 80 هزار دانشجو دارند .

شهریه دانشگاه های دولتی رایگان است اما باید برای خدمات دانشجویی ، خوراک ، اینترنت ، حمل و نقل عمومی ، مسکن ، خدمات بهداشتی و مشاوره دانشجویی هشتصد یورو در ماه بپردازید . دروس به زبان آلمانی ارائه می شود . بعد از گذراندن 12 سال مدرسه در ایران باید یک سال به کالج در آلمان بروید و دوره M-Kurs که شامل دروس زیست ، شیمی و زبان آلمانی و گاهی ریاضی ، فیزیک است را بگذرانید . برای اخذ پذیرش زبان B1 و برای ورود به دانشگاه سطح B2 زبان آلمانی نیاز است .

 سپس امتحان ورودی FSP  از همان دروس کالج را می دهید که معدل آن به همراه معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ایران ، بسیار مهم است . گاهی فقط همین سه معدل برای ورود کافی است و امتحانی گرفته نمی شود .  6 سال به تحصیل پزشکی می پردازید . جدیدا پزشکی آلمان شامل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد است . که البته با کارشناسی آن معلوم نیست چه شغلی در انتظار شماست .

آلمانی ها 13 سال به مدرسه می رند و دیپلمی به نام Abitur  می گیرند هر چه معدل Abitur  بالاتر باشد شانس ورودی بالاتر است . دانشجویان بین المللی به جای آن ، دوره کالج را می گذرانند و معدل آن را جایگزین می کنند .

برای پذیرش از طریق سامانه uni – assist و یا مکاتبه با خود دانشگاه اقدام می شود . محدودیت سنی وجود ندارد اما پیشنهاد می کنیم اگر زیر 25 سال سن دارید ، برای اخذ پذیرش اقدام کنید . چون سنین بالاتر احتمال قبولی را کاهش می دهد .

کسب اطلاعات بیشتر :

طبقه بندی: تحصیل پزشکی و دندانپزشکی،  مهاجرت تحصیلی، 
برچسب ها: مهاجرت تحصیلی، تحصیل پزشکی در آلمان، آلمان، تحصیل در آلمان، مهاجرت به آلمان، مهاجرت تحصیلی به آلمان،    • paper | وب ورزش | وب نـــیمــــیـــشن گلکســـی
  • وب وی آی پی دانلود | وب مقالات برونسی